„Bawmy się” w szpiegów!

Rankiem otworzyłam swoją prywatną skrzynkę mailową i jakież było moje zdziwienie, kiedy natknęłam się na wiadomość zatytułowaną „Szpieguj innych ludzi”

Zadziwiona i z nieco podniesionym ciśnieniem, postanowiłam sprawdzić, o co chodzi. I nie po to, żeby kogokolwiek wyszpiegować.

Wiadomość była sygnowana przez „Administrator” z adresu sms@partnerlotto.pl

W treści maila znajdowało się następujące info:

Chcesz szpiegować innych

Chcesz przechwytywać ich smsy ?

Sprawdź na naszej stronie jak to zrobić

zrzut ekranu

smsszpieg 1

Widoczny wyżej link przekierował mnie na stronę

http://szpieg-sms.pl/

z takim oto tekstem (pisownia oryginalna)

Dowiedz się czym jest Szpieg smsów…

Jest to serwis rozrywkowy umozliwiający dostęp do generowanego archiwum naszych baz sms. Korzystając z serwisu uzytkownik może świadomie skorzystać z rozrywkowej cześci serwisu polegającej na szpiegowaniu smsów ze wskazanych numerów telefonów opierając się na naszych bazach. Aby skorzystać z systemu szpieg – sms należy wpisać numer telefonu osoby której smsy chcemy przechwycić. W ramach swoich zasobów system jest w stanie wyciągnąć z bazy danych listę 61 wiadomości sms przyporządkowanych do danego numeru. System zapisuje wszystkie smsy jako 1 listę którą można łatwo przeglądać. Pamiętaj że w ramach 1 opłaty masz możliwość korzystania z serwisu bez żadnych ograniczeń !!! Dzięki serwisowi możesz zaskoczyć znajomemego, rodzinę lub kogo tylko zechcesz. Pamiętaj że serwis ma formę rozrywkową a jego funkcjonalność została udostępniona legalnie. Życzymy miłego korzystania z systemu.

zrzut ekranu

smsszpieg

Zaś małymi szarymi literkami napisano w podtytule:

 „Sprawdź z kim smsuje twoje dziecko”

Szczytny cel, zaiste, tym bardziej, że w treści oferuje się zabawę i nikt o dzieciach nie wspomina… Ktokolwiek może wpisać tam dowolny numer telefonu i być może (nie sprawdzałam, czy „zabawa” działa i ile kosztuje „1 opłata”) bawić się w „szpiegowanie” każdego… nie tylko własnego lub cudzego dziecka.

Bajka!

Oświadczam, że nie zamierzam korzystać z tej formy „zabawy” w żaden sposób. Uważam ten rodzaj zabawy za nie do pomyślenia!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: