Boża szczelina

trudno mi się tutaj poruszać, nie znam na razie wszystkich mądrych zakładek, które mi wiele oferują, ale się wdrożę. Zakładam tego bloga z potrzeby grzebania się w różnych sprawach, które dzieją się na moich oczach, na moim podwórku, trochę dalej i całkiem daleko, co zresztą dzisiaj nie ma żadnego znaczenia, bo świat tak bardzo się skurczył, że istnieje niemałe prawdopodobieństwo oberwania odłamkiem pocisku z innego kontynentu.

Pewne plemię afrykańskie w Gambii Zachodniej nazywa furtkę między zębami właśnie sakaya yallah (boża szczelina) – a jak się ją już ma, to się człowiek staje obciążony. Nie ma na to wpływu, siła wyższa.

Na początku sam nie wie, co z tym robić, zwykle mu się nie podoba, chciałby założyć aparat ortodontyczny i pozbyć się tego rozpołowionego uśmiechu….  z czasem zdaje sobie sprawę, że to coś znaczy, że bez tego znaku szczególnego, który dokumenty pomijają, były kimś innym, a na pewno nie sobą, choć w dalszym ciągu przeznaczenie jest mu nieznane… Problem polega więc na tym, żeby ją pokochać i mieć świadomość

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: